Jak rozpocząć przygodę z kryptowalutami w 5 krokach.


Cena Bitcoina stopniowo rośnie, a co za tym idzie jak zawsze zainteresowanie szerszej społeczności. Przygotowaliśmy krótki poradnik dla początkujących w temacie kryptowalut wraz z linkami wartymi uwagi, tak aby ułatwić im start.

.

Rozpoczęcie handlu na kryptowalutach wygląda podobnie jak na innych aktywach (np. akcjach, obligacjach czy ETFach), jednak jest bardziej ryzykowne. Oto wskazówki jak rozpocząć:

1. Ucz się, ucz i jeszcze raz ucz.

Musisz studiować różne kryptowaluty, generalnie technologię blockchain oraz sposoby wydobycia. Potrzebna jest też solidna wiedza odnośnie analizy technicznej, oraz ogólnie inwestycji.

2. Obserwuj i testuj rynek.

Zaznajom się z obserwacją rynku i świec, łącz poszczególne formacje świecowe z ich umiejscowieniem na wykresie. Możesz również dodać wskaźniki np. oscylatory. Przejdź przez historię jednej kryptowaluty, aby poznać jej specyfikę.

3. Spróbuj, ale na demo.

Proponujemy najpierw otworzyć konto demo i rozpocząć handel. Jest to dobry bezstresowy początek, jednak nie ekscytuj się gdy zarobisz większe pieniądze. Emocje na demo i real to dwie różne sprawy. Polecamy zapoznać się z ofertą Admiral Markets. Jest to zaufany, z którego usług między innymi korzystamy. Oferuje długie jak i krótkie pozycje na kryptowalutach takich jak Bitcoin Ethereum, Litecoin, Dash i Ripple.

4. Bądź na bieżąco.

Newsy mają ogromny wpływ na rynek kryptowalut. Wybierz swoje źródła informacji i codziennie je sprawdzaj.

5. Dołącz do społeczności.

Bycie częścią grupy i słuchanie rad bardziej doświadczonych traderów to świetny sposób na naukę.

 

Jeżeli masz już każdy krok za sobą, możesz rozpocząć handel na własną rękę przy użyciu części swoich oszczędności – miej jednak na uwadze, aby dostosować kwotę do wielkości transakcji, zwłaszcza gdy używasz dźwigni.

 

Przydatne linki:

icostats.com

icoalert.com

icorating.com

poloniex.com

bittrex.com

cryptopanic.com

coinpaprika.com

coin360.com

coinlib.io/coin/BTC/Bitcoin

bitcoinvisuals.com

651 Wyświetlenia

Comments