Aktualizacja algorytmu Google: Czy Google cenzoruje Bitcoina?


Aktualizacja algorytmu Google: Czy Google cenzoruje Bitcoina? [źródło: Forbes.com]

.

Według Search Engine Land , Google wprowadza nową aktualizację algorytmu podstawowego w maju. Krzysztof Jaszczyński, analityk techniczny, mówca i YouTuber, mówi: „To wiedza publiczna. Ponieważ Google jest właścicielem YouTube, eskaluje się również z mediów, które opierają się na ruchu Google, do bitcoinów i kryptograficznych YouTuberów. Wszystkie duże bitcoiny YouTuber, w tym nasz kanał MMCrypto, są teraz śledzone w cieniu. ”

Jaszczyński dodaje: „Zauważyłem, że w czerwcu i grudniu 2019 r. Czystka na YouTube odbywała się przez strajki, co uniemożliwiło nam przesłanie filmów z analizą techniczną bitcoinów. „Banowanie cieni” jest jednak bardziej podstępem. Ogranicza zasięg filmów na YouTube, w wyniku czego znacznie zmniejsza liczbę wyświetleń. ”

Google: „Dzisiaj udostępnimy szeroką aktualizację algorytmu, podobnie jak kilka razy w roku. Nazywa się to Podstawową aktualizacją z maja 2020 r. Nasze wskazówki dotyczące takich aktualizacji pozostają takie same, jak wcześniej. ”

 

Ale aktualizacja Google nie ogranicza się do kryptograficznego YouTubera, ale także trafiła do niektórych serwisów z wiadomościami kryptograficznymi. Carl Runefelt, YouTuber i założyciel The Moon AB, powiedział: „Ten najnowszy rozwój cenzury YouTube w przypadku filmów bitcoinowych jest bardzo niepokojący. Youtube wyraźnie teraz celowo ogranicza zasięg moich filmów, kiedy w tytule umieszczam słowo bitcoin. ” 

Runefelt dodaje: „Nigdy wcześniej tego nie widziałem na moim kanale, a teraz dzieje się to z wszystkimi największymi YouTuberami w przestrzeni bitcoin jednocześnie w ciągu ostatnich kilku dni. Po trzech godzinach od przesłania filmu liczba wyświetleń spada nagle o 90% i nie można tego zobaczyć w wynikach wyszukiwania. Ponadto niektórzy z moich 100 000 subskrybentów zgłosili, że moje filmy nie są już polecane ”. 

Runefelt mówi dalej: „Jak wspomniałem wcześniej, nie dotyczy to tylko YouTube. Również U. Today miał wczoraj znaczący spadek ruchu w wyszukiwarce Google. Dyrektor generalny Eliah powiedział mi osobiście, że „Mamy znaczną utratę ruchu i niższe pozycje w wiadomościach Google w każdej kategorii. W tej chwili staramy się policzyć dokładne liczby. Zauważyliśmy również te same sytuacje w przypadku innych witryn z wiadomościami z kryptografią, ale nie ujawniły jeszcze danych. ”

Wpływ na krypto

Jaszczyński mówi: „Cóż, piękno bitcoinów polega na tym, że nie można go skonfiskować i jest odporny na cenzurę. Naprawdę wierzymy, że edukacja też powinna być. W tej chwili mamy do czynienia z bezprecedensowym kryzysem, z rekordowo wysokim poziomem bezrobocia i oczekiwanym spadkiem PKB w niektórych krajach o 10%. Spodziewamy się poważnego kryzysu ”. 

Edukacja jest ważna. „Ludzie muszą być edukowani na temat złota i bitcoinów, aby zabezpieczyć swoje bogactwo. Banki centralne drukują więcej pieniędzy niż kiedykolwiek, a jeśli tak się utrzyma, za kilka lat możemy zaobserwować rozwój hiperinflacji. Jeśli ludzie nie będą przygotowani, najtrudniej uderzy klasa niższa i średnia. Naprawdę chcemy edukować ludzi w zakresie polityki pieniężnej, rynków finansowych, analizy łańcuchowej i bitcoinów. Dlatego potrzebujemy niezależnych mediów zajmujących się tymi sprawami ”- mówi Jaszczyński.

Potencjalny bojkot YouTube na horyzoncie?

Zapytany o to, co zrobiłby Jaszczyński, gdyby Google nadal blokował i ukrywał treści kryptograficzne, Jaszczyński odpowiada: „Obecnie decentralizujemy naszą publiczność. Oprócz naszego głównego kanału YouTube mamy jeszcze jeden niemiecki kanał MMCrypto DE, kanały telegramu z ponad 15 000 członków, a także nasze konto na Twitterze MMCrypto. Ponadto otworzymy konta na zdecentralizowanych platformach przesyłania strumieniowego. ” 

Chociaż Jaszczyński korzysta z YouTube, jeśli Google będzie kontynuować cenzurę kryptograficzną, może nie mieć wyboru, aby przejść dalej i korzystać z innej platformy. W takim przypadku inni mogą pójść w ich ślady.

Jaszczyński mówi: „Muszę przyznać, że YouTube jest numerem 1, jeśli chodzi o treści i że osobiście podoba mi się platforma, ponieważ codziennie używam jej również do własnych badań. Potrzeba będzie dużo czasu, zanim te zdecentralizowane platformy przesyłania strumieniowego nabiorą wystarczającego tempa, abyśmy mogli dzięki niemu dotrzeć do głównego nurtu. ”

Niektórzy YouTuberzy przechodzą na własny hosting, aby się chronić. „Wszystkie nasze transmisje na żywo wykonujemy wyłącznie w Ivan on Tech na żywo , aby zapewnić utrzymanie naszej społeczności, nawet jeśli YouTube zdecyduje się usunąć nasz kanał. Nadal przesyłamy powtórki na YouTube ”, mówi Ivan w Tech.

Pomyślny czas na cenzurę

Domniemana cenzura kryptograficzna Google przychodzi w pomyślnym momencie. W tej chwili Bitcoin wkracza w halving , wydarzenie, w którym bitcoiny historycznie osiągały nowe rekordy. Jaszczynski mówi: „Jedną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że to trzecie bitcoin i czyszczenie kryptograficzne odbywa się w bardzo interesującym czasie. Połowa bitcoinów spadnie za 4 dni. ”

„Przyszła inflacja bitcoinów zostanie obniżona o połowę. W długim okresie jest to bardzo silny mechanizm i pokazuje, w jaki sposób bitcoin jest deflacyjnym aktywem, który potencjalnie chroni ludzi przed utrzymywaniem go w perspektywie długoterminowej przed utratą siły nabywczej spowodowaną luzowaniem ilościowym banków centralnych. Mamy nadzieję, że ta cenzura ustanie i będziemy mogli edukować ludzi na temat tych kluczowych faktów. ”

 

https://www.forbes.com/sites/lukefitzpatrick/2020/05/06/google-algorithm-update-did-google-just-censor-bitcoin/#9cc4b3d31f0a

390 Wyświetlenia

Comments