WHO przestrzega przed używaniem banknotów. Czy to będzie boom dla krypto?


WHO przestrzega przed używaniem banknotów. Czy to będzie boom dla krypto?

.

Podczas poprzedniego kryzysu finansowego krypto, szczególnie Bitcoin, zyskało uznanie jako jeden z najlepszych sposobów przechowywania wartości. W rzeczywistości wartość Bitcoin wzrosła w tym czasie o ogromny procent. W gruncie rzeczy można powiedzieć, że krypto wykorzystały jakąś dziwną sytuację, by zyskać większe szanse i ostatecznie stać się wiarygodnym konkurentem dla walut fiat. Ostatnia z tych sytuacji wiąże się z globalną katastrofą - koronawirusem.

 

W niedawnym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że ​​koronawirus może w końcu zainfekować aż 60% światowej populacji. To nie jest dobra wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że choroba ta rozprzestrzenia się zarówno poprzez dotyk fizyczny, jak i przez drogę kropelkową.

 

Banknoty mogą rozprzestrzeniać wirusa

 

Według oświadczenia WHO pieniądze stały się jednym z głównych sposobów rozprzestrzeniania się choroby. Pieniądze dość szybko zmieniają ręce, co oznacza, że ​​wiele osób może dotknąć i zarazić się za pomocą jednego banknotu. Jeszcze bardziej przerażający jest fakt, że wirus może pozostawać aktywny na powierzchni banknotu przez kilka dni, a to zwiększa liczbę osób, przez które może przejść.

 

Rząd chiński rozpoczął już operację mającą na celu dezynfekcję waluty fiducjarnej, która mogła wykryć wirusa, ale to jednak nie wystarczy, aby właściwie zwalczać zagrożenie koronawirusem.

 

Technologie płatności zbliżeniowych

 

W świetle tej niebezpiecznej sytuacji WHO poradziła ludziom, aby unikali używania gotówki i zamiast tego zwracali się do bezgotówkowych środków płatniczych, które nie wymagają fizycznego kontaktu z pieniędzmi.

 

Dzięki temu cyfrowe pieniądze, takie jak kryptowaluty, są atrakcyjne jako środek wymiany. W efekcie przyjęcie kryptowaluty może przynieść spore wzrosty, gdy ludzie zaczną z nimi robić interesy. W tym przypadku Bitcoin, który jest już najpopularniejszym krypto o największej płynności, może znacznie zyskać.

 

Większe wykorzystanie oznacza większy wolumen obrotu, zarówno na poziomie peer-to-peer, jak i na giełdach. Oznacza to również większe zapotrzebowanie na krypto i ostatecznie wyższą wartość. W gruncie rzeczy sytuacja koronawirusa może stać się „bullish” dla Bitcoin i innych krypto za pośrednictwem Światowej Organizacji Zdrowia.

 

 

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/biznes"Biznes plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com/a

Comments