Bitcoin przyniósł 93,8% rocznego zwrotu, ale nadal jest ryzykowny?


Bitcoin przyniósł 93,8% rocznego zwrotu, ale nadal jest ryzykowny?

.

 

Bitcoin przyniósł 93,8% rocznego zwrotu, ale nadal jest ryzykowny?

 

Największa krypto-waluta na świecie przyniosła wyższe roczne zwroty niż złoto i SP 500, z gwałtownym wzrostem wartości o 93,8%. Według ostatniego raportu zmienności kryptowalut SFOX, BTC był świetnym zakupem w 2019 roku. Dzieje się tak pomimo ciągłych wzlotów i upadków oraz krytyków.

Bitcoin zakończył 2019 r. zwrotem powyżej 7 000 USD

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Bitcoin wykazywał niski wskaźnik korelacji w porównaniu do tradycyjnych aktywów, takich jak akcje i złoto. Co więcej, korelacja między Altcoinami i Bitcoinami również cofnęła się z tak wysokiego jak 0,7 do tak niskiego jak 0,4.

Ponadto raport SFOX stwierdza: „Na początku 2019 r. Przedsiębiorca mógł kupić tylko 1 BTC za 3710,15 USD”.

Pomimo wielu krytyków Bitcoin, zakończyło 2019 r. Z zwrotami ponad 7 000 USD rocznie. Kwota ta jest wyższa w porównaniu do innych klas aktywów.

Wchodząc w 2020 r. Nie zaszkodzi pamiętać, że przemysł kryptowalut znany jest z tego, że zmienia się podobnie jak prędkość światła. Chociaż złoto utrzymywało najwyższy poziom od 7 lat, Bitcoin kosztuje obecnie około 8200 USD, co jest niezwykłym wzrostem cen.

W końcu BTC może wydawać się skorelowane ze złotem i innymi towarami podczas globalnej niepewności. Ostatnie globalne napięcia geopolityczne między USA i Iranem mogą być tego dowodem.

SFOX stwierdził, że połączenie niskiej korelacji i niskiej zmienności sprawiło, że Bitcoin stał się atrakcyjnym narzędziem w zarządzaniu portfelem w poprzednim roku. Z drugiej strony główny dystrybutor kryptowalut podkreślił również, że raport nie jest duży, aby przedstawić sensowne prognozy handlowe w 2020 roku.

Bitcoin pokazuje nieproporcjonalnie duże ryzyko, mimo że jest „doskonałym zakupem” w 2019 roku

W porównaniu do 52,8% złota i 29% SP 500, YY zwroty BTC są naprawdę znacznie wyższe, z 93,8%. Ponieważ jednak niższa zmienność odpowiada imponującemu wzrostowi dojrzałości rynku, ryzyko pozostaje większe niż korzyści.

Stosując wskaźnik Sharpe'a, który jest miarą zysku i ryzyka porównującą zwroty z aktywów z ich zmiennością, SP 500 uzyskał znacznie wyższy wynik. Wartość wskaźnika Bitcoin wyniosła 1,74 w poprzednim roku, a wynik dla wiodącego rynku akcji ujawnił wartość wskaźnika 2,54. Oznacza to, że pomimo znacznie niższych zwrotów z tradycyjnych rynków, są one nadal bardziej opłacalną inwestycją w porównaniu do kryptowalut.

Na podstawie ostatniej kapitalizacji rynkowej sektora kryptograficznego Tim Enneking, menedżer funduszy kryptograficznych SFOX, zauważa, że ​​„Istnieją dziesiątki, jeśli nie setki funduszy na planecie, które - ignorując fakt, że podniosą cenę - mogłyby kupić cały sektor kryptowalut. ”To oznacza, że ​​krypto może nie być tak duże, jak klasa aktywów dla zaangażowania dużej instytucji.

Ogólnie rzecz biorąc, trendy pozostają nieznane w tym roku 2020. Ponadto SFOX ogłosił również, że zbliżająca się połowa BTC oraz wprowadzenie umów opcji będą potencjalnymi czynnikami napędzającymi. Nadchodzi wiele trendów, nie wspominając o tym, że zakaz treści na YouTube może być oznaką nowej presji ze strony firm technologicznych.

 

 

Comments