Dźwignia nie zabija


"Nie graj z dźwignią bo wszystko stracisz" - co drugi wpis odpowiadający na pytanie dotyczące gry z lewarem zniechęca skutecznie początkujących traderów. A prawda jest zupełnie inna.

.

Czym jest dźwignia?

Najprościej tłumacząc to pożyczka od giełdy (oprocentowana), która daje Ci możliwość składania zleceń z większym kapitałem.

Jak działa i jak policzyć kapitał?

Jeśli masz 100$ i wybierzesz dźwignię x 30, kwota, która zostanie użyta do obliczenia zysku i prowizji wyniesie 3000$. 
Analogicznie, 100$x50=5000$, 50$x25=1250$ itd.
Pamiętaj, że oprócz wyższego zysku, zapłacisz również większe fee od transakcji.

Osobiście gram tylko na dźwigni. Może się to wydawać nieco kontrowersyjne, lecz mam zdecydowanie inne podejście do handlu niż większość pseudo-traderów, wypisujących bzdury na zgniłym Facebooku (notabene ten artykuł piszę na stronie Blockspace, która nie jest przesiąknięta gównianymi postami- Was również tu zapraszam) .

Nie inwestuję w kryptowaluty długoterminowo. Nie będąc full time traderem, uważam, że szkoda czasu i nerwów na notoryczne spoglądanie na kursy walut. Oczywiście mam świadomość, że można tego uniknąć ale po co mam trzymać krypto przez pół roku, żeby zarobić 20% skoro mogę to zrobić w kilka minut?

Po drugie, nie interesuje mnie aktualny kurs krypto. Giełda zawsze daje możliwość zarobku, bez względu na to czy BTC jest dziś wart 10 czy 40 tysięcy dolarów.

Po trzecie, każda zamknięta transakcja wychodzi do USDT co daje mi przewagę nad przypadkowymi spadkami kursów.

Sporo nowych osób zaczyna zajmować zlecnia na giełdzie nie mając żadnej strategii. Odnoszę wrażenie, że samo słowo budzi już niepokój u nowicjuszy.

Strategia to nic innego jak plan, który zakładasz sobie zanim otworzysz zlecenie.
Dla uproszczenia, może to być proste założenie: 

  • mam 100$ kapitału
  • otwieram pozycję wykorzystując 1/4 jego wartości (25$)
  • szukam zysku na poziomie 15% (lub konkretnej kwoty $)

Od czego zacząć poszukiwania konkretnego rynku pod handel?

Zacznij od przeglądu ogólnego giełdy. Jak zachowuje się BTC w interwałach: 1 -dniowym, 1 -godzinnym, 15 -minutowym i 5 -minutowym.
Zawsze, w którymś interwale, możesz określić kanał wzrostowy lub spadkowy, co łatwiej przygotuje Cię do decyzji  long lub short.
Przyjrzyj się wydarzeniom projektów. Wielu traderów gra pod wydarzenia a wartość danego aktywa (coina) zazwyczaj rośnie w tym okresie.

Wyznacz linie oporu i wsparcia oraz potnecjalne targety, bazując na wykresie cen historycznych. 
To wyjaśnię dokładniej w kolejnym artykule.

Giełda Storm Gain oferuje konto demo, zasilone 50 000$, dzięki którym możesz poćwiczyć i lepiej zrozumieć handel z dźwignią. 
Osobiście gram na giełdzie Binance Futres. Jeśli nie masz jeszcze konta, załóż go z poniższego kodu, otrzymasz 10% kickback.

Binance Futures 10% bonus

 

W kolejnych wpisach postaram się w prostych słowach wyjaśnić jak korzystać z Binance Futures.

Życzę Wam cierpliwości i przemyślanych decyzji! 

PapaJ.

Comments